+ ВАКАНСИЯ + РЕЗЮМЕ
  • Ру
  • Ro
  • Ук
  • Contabil (comert)

    договорная
    Отрасль HR / Кадры / Подбор персонала График Полный рабочий день Опыт Опыт работы 5 лет + Образование Высшее образование

    Cerințe:
    - studii superioare/medii de specialitate;
    - experiență anterioară de cel puțin 5 ani în poziția de contabil (în domeniul comerțului și distribuției mărfurilor);
    - cunoașterea metodologiei de ținere a evidenței contabile și fiscale aplicate în Republica Moldova;
    - experiență în întocmirea facturilor fiscale;
    - cunoștințe avansate de operare PC, cunoașterea programului de evidență contabilă 1C, foarte bune cunoștințe de Excel;
    - competențe în completarea registrelor (de mărfuri, nomenclator) și înregistrarea operațiunilor realizate cu mărfuri (intrări, ieșiri, returnări, inventarieri etc.);
    - capacitate și dorință de a lucra, atenție, conștiinciozitate, responsabilitate, punctualitate, abilități de lucru în echipă;
    - cunoașterea limbilor română și rusă.

    Responsabilități:
    - întocmirea documentelor contabile (facturi, registre contabile, procuri etc.);
    - sistematizarea informației și completarea bazei de date create în programul 1C;
    - organizarea evidenței bunurilor, mijloacelor fixe primite, valorilor materiale și mărfurilor, mijloacelor bănești, precum și reflectarea operativă în conturile contabile a operațiunilor privind circulația acestora;
    - gestionarea casierilor angajați în magazine;
    - pregătirea datelor referitoare la compartimentul concret al evidenței contabile în vederea întocmirii dărilor de seamă (privind activitatea comercială);
    - verificarea corectitudinii întocmirii documentelor contabile;
    - participare la inventarieri;
    - asigurarea integrității documentelor contabile și a completării acestora în modul stabilit;
    - întocmirea dărilor de seamă zilnice, săptămînale și lunare;
    - elaborarea și prezentarea dărilor de seamă fiscale și financiare.

    Oferim:
    - angajare oficială în cîmpul muncii, pachet social integral;
    - posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tînăr și unit;
    - oportunități de dezvoltare profesională;
    - condiții de lucru confortabile într-un sediu modern din centrul capitalei;
    - salariu motivant și plătit la timp cu posibilitatea majorării.

    Program de lucru: 9:00-18:00 (de luni pînă vineri).

    Expediați CV-ul la adresa electronică: [email protected] specificînd în subiectul mesajului postul vacant pentru care aplicați și salariul dorit.
    Doar candidații selectați în urma examinării CV-urilor vor fi invitați la interviu.
    Telefon: 062-00-14-11.
    Дата публикации: 27.07.2020
    Оставить заявку

    Контактная информация:

    Kellers SRL
    Кишинев; Молдова,ул. Бернардацци 60
    Тел.: 062001411
    E-mail.: [email protected]

    Реклама:

    Сейчас просматривают